Diacom Technology

Diacom to rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną dbać o swoje zdrowie, a jednocześnie nie przepadają za konwencjonalną diagnostyką – zwłaszcza tą inwazyjną. Skaner diagnostyczny Diacom, to najnowsze osiągnięcie technologiczne – metoda, pozwalająca na wyjątkowo sprawną, szybką i pełną analizę organizmu. Metoda diagnostyki NLS, na której opiera się działanie urządzenia Diacom, pozwala określić stan bioenergetyczny każdego organu osobno. Dzięki temu w sposób odzwierciedlający w pełni stan faktyczny, możliwa jest trafna diagnoza. Precyzja urządzenia oceniana jest na około 97%, badanie odbywa się w sposób bezpieczny i zupełnie bezbolesny. Niezrównaną zaletą badania jest kompleksowy obraz, który dzięki biorezonansowi można uzyskać – dzięki temu leczenie nie skupia się wokół łagodzenia objawów, tylko eliminuje przyczyny choroby – niezależnie od tego, jak głęboko są one ukryte w organizmie.

Badanie skanerem Diacom daje pełen obraz stanu zdrowia – wszelkich zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, odchyleń w działaniu narządów wewnętrznych, tkanek, kości – w tym kręgosłupa, bilansu energetycznego organizmu.

BADANIE SKANEREM DIACOM UMOŻLIWIA:

 • ocenę stanu energetycznego narządów i ich możliwości adaptacyjnych,
 • dokładną cyfrową ocenę stanu narządów: wątroby, trzustki, tarczycy, nerek, nadnerczy, serca i naczyń, narządów płciowych, jelit, żołądka ,stawów, płuc i innych,
 • wczesne wykrywanie problemów zdrowotnych (predyspozycji),
 • rozpoznawanie przyczyn dolegliwości,
 • rozpoznawanie rodzaju, stopnia i tempa rozwoju choroby,
 • tropienie pasożytów, bakterii, wirusów oraz ocenę ich szkodliwości,
 • badanie alergenów,
 • biochemiczną analizę płynów ustrojowych W ZAKRESIE LECZENIA I WSPOMAGANIA:,
 • indywidualny dobór suplementów diety

Badanie skanerem Diacom daje pełen obraz stanu zdrowia – wszelkich zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, odchyleń w działaniu narządów wewnętrznych, tkanek, kości – w tym kręgosłupa, bilansu energetycznego organizmu.

diacom

Co zapewnia Diacom:

 • Kompleksowe zdrowie – umożliwia pełen skan organizmu (narządy, tkanki, układ kostny);
 • Identyfikację choroby – odnajduje źródło i przyczynę dolegliwości;
 • Pełen obraz stanu organizmu – analizuje wydolność wielonarządową, badając całe ciało;
 • Nieinwazyjną diagnostykę – wykrywa wirusy, bakterie, pasożyty i zanieczyszczenia;
 • Profilaktykę – lokalizuje patogeny i słabe punkty zdrowotne;
 • Skuteczniejsze leczenie – pozwala na prognozowanie przebiegu choroby;
 • Szybszy powrót do zdrowia – diagnoza następuje zanim choroba się rozwinie;
 • Przeciwdziałanie alergiom – wykrywa alergeny i przyczyny uczuleń;
 • Znajdowanie przyczyn chorób skórnych – wykrywa źródło wszelkich dolegliwości dermatologicznych;
 • Świadomość organizmu i istniejących zagrożeń – definiuje predyspozycje genetyczne;
 • Skuteczną suplementację – pozwala na indywidualny dobór selektywnego preparatu z prawie 2000 dostępnych wariantów.
Diagnostyka Diacom - Diacom Technology

Diagnostyka Diacom – Diacom Technology

ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENDEM BADANIIA DIACOM, ORAZ UZASADNIENIE DLACZEGO MUSIMY SIĘ SUPLEMENTOWAĆ, CZYLI O TYM JAK ODZYSKAĆ ZDROWIE?

Strona, którą prezentuję powstała z myślą o tych, którym zależy na zdrowiu własnym i najbliższych. Zebrany w tu materiał ma być wskazówką, jak i co zrobić, aby zdrowiem cieszyć się przez długie lata. Mam świadomość, że materiał tu zebrany nie wyczerpuje tematu, nie jest tel łatwym w zrozumieniu, nie wszyscy tel lubią czytać napisanego tekstu, ale nie znam lepszego sposobu, dla przekazania wiedzy. Mam świadomość, że czytanie informacji w dobie dzisiejszej technizacji szybko męczy i może zniechęca do dalszej lektury, jednak ma tę zaletę, że pozwala czytany tekst przemyśleć, i zweryfikować wiedzę, pozwala też powrócić do wyrażeń mało zrozumiałych, pozwala wreszcie sięgnąć po słownik, pozwala tel dany tekst skonsultować np. z lekarzem, lub inną kompetentną osobą, która pomoże Ci indywidualnie utrzymać stan Twojego zdrowia.

Zebrałem tu różne informacje, pozwalające na utrzymania własnego zdrowia. Wszystkie one posiadają rozległą dokumentację i badania naukowe, do których dostęp przyznam nie zawsze jest łatwy. Wiele informacji tu zawartych skrywa się przed opinią publiczną, a ich propagatorów krytykuje, na różne sposoby. Fotografia kirlianowska, o której nieco dalej jest typowym przykładem z jakim trudem nowoczesne, postępowe i bardzo użyteczne wynalazki torują sobie drogę pośród mroków zacofania, sceptycyzmu, neofobii i wzajem zwalczających się konkurencji. Nie oszukujmy się, zawsze utrzymanie zdrowia było biznesem, np. dla Przemysłu Farmaceutycznego i im wcześniej to zrozumiemy tym lepiej dla nas i naszych rodzin. W tym nastroju biznesowym, znane jest już szeroko powiedzenie: – „ tylko na chorym można zarobić, na zdrowym się nie da ” !!.

Na stronie tej można znaleźć informacje z najważniejszych tematów:

 1. Badanie Diacom w kontekście innych badań
 2. Wpływ suplementów diety na nasze zdrowie

Część I – Badanie Diacom w kontekście innych badań

Medycyna dysponuje dzisiaj wielką różnorodnością badań, poczynając od laboratoryjnych, kończąc np..na Tomografii komputerowej, Postawmy zatem pytanie ? to po co nam jeszcze jakieś badanie o nazwie DIACOM? Dalej, co to za badanie; i jaką korzyść z tego badania ma przeciętny Kowalski, czyli pacjent?

Odp: Aby zrozumieć sens i istotę badań w medycynie, podzielmy wszystkie badania na dwie grupy badań: i tak;

Pierwsza grupa badań to badania statyczne – Należą do nich np..: laboratoryjne, RTG, USG, rezonans, tomografia, scyntygrafia, a więc wszystkie metody obrazowania, łącznie z nowym badaniem „SATRO”— czyli metodą wysiłkowej scyntygrafii perfuzyjnej serca z rejestracją obrazów tomograficznych, która też należy do tego typu badań.

Druga grupa badań, to badania dynamiczne. Należę do nich EKG, -EEG, wszelkie endoskopie, badanie krwi w ciemnym polu i DIACOM

Badania dynamiczne , to badania, które w swojej technice pozwalają uchwycić stan organizmu, stan narządu, (organu) w danej chwili, w danym momencie badania. Najpopularniejszym z tego typu badań jest EKG. Zapis ten, próbuje uchwycić stan serca, jego wydolność w danej chwili, dlatego mamy różne odmiany tego badania: np. EKG wysiłkowe, czy Holter EKG, tj. monitorowanie pracy serca np. przez cała dobę.

Na zdjęciach poniżej prezentuję zestawienie badań, jakimi posiłkuje się obecnie medycyna dla oceny stanu zdrowia pacjenta.

8 9

Nie ma metod diagnostycznych lepszych czy gorszych – wszystkie w zależności od sposobu badania próbują ustalić przyczynę choroby pacjenta. Wszystkie stosowane metody diagnostyczne mają swoją wartość w ocenie stanu zdrowia pacjenta, próbują ustalić przyczynę choroby, ponieważ ustalenie przyczyny pozwala skuteczniej ją leczyć. Natomiast przydatność każdej z nich w konkretnej sytuacji chorobowej można dopiero ocenić i zweryfikować przez porównanie ich możliwości.

Aby lepiej zrozumieć istotę badania DIACOM pragnę tu zestawić ze sobą dwie metody diagnostyczne należące do tej samej grupy badań czyli badań dynamicznych tj. badanie EKG -najbardziej popularne i nowe badanie DIACOM, które jak wykażę dalej nie jest badaniem konkurencyjnym dla innych badań tamtych nie zastępuje, a jedynie je uzupełnia !!.

Na wstępie kilka podstawowych informacji o badaniu EKG

Zdjęcie obok przedstawia prawidłowy zapis EKG

Zdjęcie obok przedstawia prawidłowy zapis EKG

Aby w badaniu EKG zobaczyć zawał, czyli aby zobaczyć tzw. Falę Pardeego tj. prąd uszkodzenia mięśnia sercowego, zawał musi się dokonać, czyli musi wcześniej powstać martwica mienia sercowego, aby ta fala powstała, a zapis ekg ją zarejestrował.

Fala Pardeego (tzw. prąd uszkodzenia) uniesienie odcinka ST elektrokardiogramu wypukłością skierowane ku górze występujące w świeżym zawale serca (STEMI). Fala występuje zazwyczaj w ciągu kilku godzin od momentu rozpoczęcia bólu wieńcowego. Czasami współistnieje lustrzane obniżenie odcinków ST w odprowadzeniach przeciwstawnych. Odcinki ST normalizują się (obniżają do linii izoelektrycznej) w różnym czasie od wystąpienia zawału (od kilku godzin do kilku tygodni). Zmiana została po raz pierwszy opisana przez Harolda Pardeego w 1920 roku.

Statystyki donoszą, że; 80% zgonów z powodu zawału serca można zapobiec, aż w 30% zawałów nie dało wcześniejszych dolegliwości typowych dla choroby serca, a zawał był pierwszym i niestety ostatnim objawem.

Przypomnę: aby zapis EKG zarejestrował zawał musi się on dokonać. Dzieje się to najczęściej po około dwóch godzinach, po tym też czasie takim potwierdzeniem o występowaniu martwicy komórkowej jest podwyższony poziom transaminaz: Aspat i Alat w badaniu laboratoryjnym.

Nie dopuścić do takiej sytuacji to rola badania DIAKOM, a więc daleko zakrojona profilaktyka !!

13

Ocena wydolności organizmu

Aby zrozumieć istotę badania DIACOM, na wstępie kilka informacji o elektrofotografii

FOTOGRAFIA KIRLIANOWSKA ELEKTROFOTOGRAFIA

Wybitny polski uczony Jakub Jodko Narkiewicz już w końcu XIX wieku stworzył podstawy elektrofotografii nazwanej później kirlianowską na cześć rosyjskiego uczonego, który udoskonalił i rozpowszechnił metodę. Dziś w nowszej wersji jako metoda GDV stosowana jest do badań naukowych w wojskowych instytutach i poważnych akademiach medycznych. Nazwa „fotografia kirlianowska” pochodzi od nazwiska Siemona Kirliana, rosyjskiego technika, który jako pierwszy wykonywał tego typu fotografie na skalę masową. Fotografowanie na sposób Kirliana polega na dołączeniu do obiektu wysokiego napięcia, a następnie fotografowaniu wyładowań koronowych wychodzących z badanego przedmiotu czy organizmu. Fotografia kirlianowska jest typowym przykładem z jakim trudem nowoczesne, postępowe i bardzo użyteczne wynalazki torują sobie drogę pośród mroków zacofania, sceptycyzmu, neofobii i wzajem zwalczających się konkurencji.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-04-21 195117

Zdjęcie liścia wykonane za pomocą kamery Kirlianowskiej, pozwala zobaczyć jak komórki np. liścia generują energię o różnym natężeniu; podobnie i nasze ciało w tym komórki nerwowe naszych małżowin usznych, a dokładnie ich komórki nerwowe również generują określone częstotliwości. Co ciekawe proszę zauważyć, że ze wszystkich tkanek najwięcej energii generuje właśnie w tym wypadku „unerwienie” liścia.

17

Podczas badania DIACOM – fotodioda w słuchawkach rejestruje częstotliwości z tzw. Punktów Biologicznie Aktywnych [BPA]. Punkty te tworzące „paczki” zakotwiczone w skórze małżowiny usznej. Po ich zapisaniu w programie komputera – program komputerowy porównuje zapisane częstotliwości z badanych narządów z częstotliwościami zapisanymi w programie tj. tkanek zdrowych, zmienionych chorobowo na znane nam choroby, oraz z częstotliwościami znanych nam patogenów łącznie z pasożytami. Następne zdjęcia tłumaczą te zależności.

Zanim przejdę do omówienia poszczególnych części badania urządzeniem DIACOM, przypomnę jedno z istotnych tutaj pojęć z Fizyki a dokładnie chodzi tutaj o II prawo termodynamiki, z którego pochodzi pojęcie ENTROPIA?

ENTROPIA
Entropia jest termodynamicznym parametrem stanu układu. W interpretacji statystycznej, określa ona stopień nieuporządkowania układu, albo inaczej mówiąc, stopień jego wyjątkowości. Statystycznie określa się ją jako:

S = kinW + const
Gdzie

 • const jest jakąś stałą,
 • W- natomiast jest definiowane jako liczba mikrostanów nieodróżnialnych od naszego makrostanu,
 • k—stała Boltzmanna

Z tego wynika, że zdrowa komórka ma małą entropię (nieuporządkowanie), natomiast chora komórka o zaburzonym metabolizmie (np. Przez bakterie, wirusy itp.) dużą. Trudno jest takiej komórce zrealizować program nadany przez genom komórki. Kiedy w takiej komórce zostanie przekroczona pewna granica nieuporządkowania komórka ginie (umiera). Taki stan nazwano zjawiskiem apoptozy.

20

Często się zdarza, że czujemy się źle, jesteśmy bardzo zmęczeni, odczuwamy różnego rodzaju dolegliwości bólowe, idziemy do lekarza, on zleca badania, a wyniki badań nie wykazują istotnych dla choroby objawów klinicznych. Na następnym zdjęciu pragnę przedstawić i odpowiedzieć na pytanie: skąd biorą się takie objawy i dlaczego badania kliniczne ich nie pokazują ? dlaczego badania kliniczne ich nie pokazują ? Poniższe zdjęcia uzasadniają dlaczego tak się dzieje.

22 23 24 25 26

Aby zrozumieć wartość tego skonu, przypomnijmy sobie w skrócie fizjologiczną funkcję wątroby: Oprócz odtruwania, do ważnych funkcji wątroby należy produkcja żółci, oraz różnych białek w tym; albumin, globulin i wiele innych.

Albuminy, grupa białek rozpuszczalnych w wodzie, obecnych w osoczu krwi, stanowiąca ok. 60% wszystkich jego białek. Albuminy są wytwarzane w wątrobie. Rola ich polega na utrzymywaniu prawidłowego ciśnienia onkotycznego i na przenoszeniu różnych substancji drogą naczyń krwionośnych. Ponadto albuminy występują powszechnie w świecie roślinnym (w nasionach pszenicy i żyta oraz roślin strączkowych) i zwierzęcym (albuminy jaja, mleka,surowicy). Albuminy osocza ludzkiego stosowane są w lecznictwie jako preparat ,surowicy). Albuminy osocza ludzkiego stosowane są w lecznictwie jako preparat krwiopochodny.

Globuliny, frakcja białek osocza krwi , zawartych w nim w ilości ok. 2,7 g/100 ml. Ich rola polega głównie na przenoszeniu wraz z prądem krwi różnych ciał wiążących się z nimi luźno i przejściowo oraz na czynnościach obronnych i odpornościowych ustroju (odporność).

Odporność humoralna

W obrębie globulin rozróżnia się kilka ich grup, a mianowicie: alfa1, alfa2 -, beta- i gamma-globuliny (immunoglobulin;,), do których zaliczają się też białka biorące udział w krzepnięciu krwi (fibrynogen, protrombina i inne). Do globulin należą też liczne białka wewnątrzkomórkowe tj. miozyna, białko tarczycy — tyreoglobulina, różne hormony białkowe, enzymy m.in. proteolityczne, fosfatazy, lipazy, amylazy, ureazy oraz laktoglobulina mleka. Inne na ten temat Substancje międzykomórkowe, Gamma-globuliny, Fibrynogen, Laktoglobulina , Proteiny, Krew, Frakcjonowanie surowic,

Globuliny – frakcja białek osocza krwi.
Globuliny są odpowiedzialne za mechanizmy odpornościowe oraz wiążą tłuszcze i glukozę. Są białkami dobrze rozpuszczalnymi w rozcieńczonych roztworach soli, nie rozpuszczają się w czystej wodzie. Ulegają wytrąceniu już przy 50% wysycenia roztworu siarczanem amonu. Skład aminokwasowy globulin obejmuje zazwyczaj od 18 do 20 podstawowych aminokwasów. Globuliny są rozpowszechnione w komórkach i tkankach wszystkich organizmów. Stanowią one istotny składnik cytoplazmy wszystkich komórek. U roślin znaczne ilości globulin nagromadzają się w nasionach, u zwierząt występują one szczególnie obficie w płynach ustrojowych, takich jak_osocze krwi czy mleko, oraz tkance mięśniowej.

Na podstawie rozkładu elektroforetycznego dzielimy je na:

 • al-globuliny (alfal) na przykład:
  • al-antytrypsyna
 • a2-globuliny (alfa2) na przykład:
  • a2-globulina, czyli angiotensynogen
  • a2-makroglobulina
  • haptoglobina
  • ceruloplazmina
 • p-globuliny (beta), m.in. odpowiedzialne za transport kwasów tłuszczowych i hormonów sterydowych,
  • b2-mikroglobulina
  • transferryna
  • czynniki krzepniecia krwi
  • Izoaglutyniny (reagują swoiście z substancjami grupowymi zawartymi w erytrocytach)
  • enzymy (np. proteazy, fosfataza, esteraza cholinowa)
  • angiotensyna
  • bradvkinina
 • y-globuliny (gamma), zawierają głównie immunoglobuliny (przeciwciała), ale także np. CRP i lizozym

Immunoglobuliny wchodzące w skład y-globulin (gamma) dzielą się na pięć klas:
IgG – najważniejsze w walce z infekcją; warunkują odporność
IgA – obecne we wszystkich wydzielinach; chronią śluzówki
IgD – podstawowe receptory powierzchni limfocytów B
lgIVI – jako pierwsze pojawiają się w czasie choroby
IgE – ich ilość rośnie w odpowiedzi na , a także w zakażeniach pasożytniczych

CRP – białko C – reaktywne (C Reactive Protein)

CRP - białko C - reaktywne (C Reactive Protein)

CRP – białko C – reaktywne (C Reactive Protein)

Białko należące do tzw. białek fazy ostrej . Wytwarzane głównie w wątrobie i komórkach tłuszczowych. Bierze udział w odpowiedzi immunologicznej ponieważ ułatwia wiązanie dopełniacza.

W badaniu Diacom poprzez tzw. analizę NLS możemy z pewnym ogólnym przybliżeniem ocenić poziom poszczególnych wartości biochemicznych w skali cyfrowej 1 do 7. gdzie:

 • 1— niedobór
 • 2— dolna granica normy;
 • 3,4,5— norma;
 • 6—górna granica normy;
 • 7— nadmiar

Poniższe zdjęcia prezentują te zależności:

31 32 33 34

Dalej pytanie: jak te niskie poziomy białek wpływają na stan naszego zdrowia ?

Nie sposób tu w kilku zdaniach wyczerpać tak olbrzymi temat, dlatego za przykład weźmy białka o nazwie gammaglobuliny. Jeśli wiemy, że białko gammaglobulina jest komponentą białkową, białka o nazwie przeciwciało np. IgA – obecne we wszystkich wydzielinach; chronią śluzówki, produkowane przez limfocyty B. Niedobór tego białka będzie wywoływał reakcję histaminową czyli tą reakcje, którą medycyna nazwała ALERGIĄ. Gdy będzie ten stan dotyczył np. błon śluzowych jamy nosowej, będziemy mieli objaw kataru siennego, zwanego alergią.

Wspomniałem tu o linfocytach „B” – odpowiedzialnych za reakcje humoralną—czyli produkcję przeciwciał; przy okazji należy tu wspomnieć o limfocytach „T” grasiczo-zależnych, ze swoim receptorem HLA odpowiedzialnych za rozpoznanie komórek czy to zmienionych mutagennie (nowotworowych), czy też zakażonych wirusem. Innymi słowy, gdyby układ limfocytów „T”,waz ze swoimi „pomocnikami” był w pełni wydolny—nikt z nas nie zachorowałby ani na chorobę wirusową, ani na chorobę nowotworową, czy wreszcie na niewydolność narządową spowodowaną jakimkolwiek pasożytem.

Zatem jeśli u kogoś znajdziemy pasożyty, nie należy zaraz wpadać w panikę, ponieważ jest to tylko dowód na to, że chory ma niewydolny, czy słabo wydolny układ limfocytów „T” odpowiedzialny za np.. rozpoznanie genetycznie zmienionych tkanek.

Jak wspomniałem wcześniej najważniejszą cechą tej diagnostyki jest poszukiwanie i ustalenie przyczyny niewydolności narządowej, do której mogą przecież przyczynić się różne czynniki jak np..patogeny w tym pasożyty, o różnej patogenności.

Warto tu wspomnieć, że pasożyty towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. To media farmaceutyczno— medyczne sieją popłoch najczęściej po to, aby sprzedać taki, czy inny specyfik. „ACH POZBYŁEM SIĘ PASOŻYTÓW MÓWI ZADOWOLONY PACJENT”

A źródła naukowe (te skrywane przed opinią publiczną) dowodzą, że nikt z nas ludzi nie zachorowałby na chorobę, pasożytniczą, ani nowotworową gdyby w naszym organizmie sprawnie i wydolnie funkcjonował „UKŁAD” Limfocytów T tj. Grasiczo zależnych.

Warto tu wspomnieć, że do analizy porównawczej w badaniu DIACOM przyczyniły się badania i prace naukowe dr Huldy Regehr Clark, która w swojej pracy badawczej nie tylko opisała, ale i zestawiła częstotliwości różnych patogenów.

[Informacje można znaleźć w jej publikacji pt.,,Kuracja życia metodą Dr Clarkwyd. MAYAPUR Wrocław 2001 ;str.438 —4441 wyd. MAYAPUR Wrocław 2001 ;str.438 —444]

Ustalenie przyczyny niewydolności w różnych narządach

 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

Część II – Wpływ suplementów diety na nasze zdrowie

49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Część III – Indywidualizowanie suplementacji

63 64 65 66 67 68 69 70